Ücretsiz Denge ve Yükseliş Yoga&Meditasyon Çalışması

Tarih: 12.08.2018 16:00 19:00
Yer: Maçka Demokrasi Parkı
11 Ağustos Güneş Tutulması etkilerini hem bedenen hem de ruhen dengeleyeceğimiz çalışma.

Denge ve Yükseliş Yoga Çalışması – Melike Saday

Yin and Yang Yoga

Önce vinyasa stilinde akış halinde pozlar ile vücudun ateşini yükseltilip sonra yin pozları ile toprağa yakın ve durağan pozlar ile vücudu içeriden çalıştırarak meditasyona daha rahat bir geçiş sağlayabilecek. Yang dış dünya ile yin iç dünya ile bağlantılı pozlar içerir. Böylece yang ve yin organlarımız ve çakralarımız dişi ve eril yanlarımızı da dengeler. İçe dönüş ile kozmik bağlantı frekansımız yükselir. Yoga esnasında element olarak ateş hava ve toprak ağırlıklı olurken, su ise yin pozlar ve asil meditasyon sırasında iletkenlik sağlayacak.

Yoga pozlarını yapmaktaki asıl amaç zihin seviyesinde sakinliğe geçerek meditasyon haline de çok daha kolay bir geçiş yapabilmektir. Yoga ve Meditasyon bizlere daha farkındalıklı bir hayat kazandırır. Farkındalıklar arttıkça da sağlık, mutluluk, huzur ve güven duygusu artar.

Her seviyeden katılıma açıktır.

Denge ve Yükseliş Meditasyon Çalışması – Yasemin Derya Metin

Ruhsal bilgi düzeyi arttıkça insanın en çok arzu ettiği durum ruhsal yükseliş oluyor. Yoğun bir ruhsal yükseliş çağrısı yapan kişinin yaşamına bu çağrı gerçeklik olarak dahil oluyor. Yüklerden arınılmadan ve doğru yöntemle yükselişi kişi seçemezse yaşam karmaşıklaşabiliyor.

Bu durumlar olmaması için ruhsal dengeleme ne kadar çok yapılırsa ruhsal yükselişte keyifli ve neşeli bir şekilde dengede oluyor.

Bu meditasyonumuzda tüm meditasyonlarımızda olduğu gibi yine kanallık olarak yapılacak. Birebir ya da uzaktan katılanların enerji alanında serbest bıraktıkları her şeyi arındırmak için bana gelen algılarla temizleme cümleleri söyleyerek bu arınma ve dengelemeyi gerçekleştireceğiz.

Açık havada meditasyon yaparken bizim ortaya çıkardığımız enerji alanı içine gelen herkes de yüksek benliği izin verdiği kadar arınmış oluyor. Toplumsal şifa için harika bir yöntem.

Yapılan araştırmalar toplu meditasyonların etkisinden bahsediyor. Bazı araştırma sonuçları;

Meditasyon stresle başa çıkma ve içsel bilgeliği aramanın sadece bir yolu değil.Meditasyon gerçekten de dünyayı değişime sürükleyecek tam bir potansiyele sahip. 1978 yılında, 7000 kişi, şehir çevresini olumlu etkileyecekleri umuduyla 3 haftadan fazla bir sürede “Maharashi Etkisi” diye bilinen meditasyonu yaptılar. Onlar gerçek anlamda şehrin kollektif enerjisini değiştirdiler. Onların meditasyon yaptığı devrelerde bu değişim ile genel suça, şiddete sebebiyette %16’ lık düşüş gözlemlendi ve intihar oranlarında ve araba kazalarında da tüm değişkenler de hesap edildiğinde düşüş oldu. Aslında grup meditasyonu yapıldığı süreçlerde terörist faaliyetlerinde de %72 düşüş oldu.

Bu çalışmadan sonra, global meditasyonun yararlarını ve dünyadaki herşey üzerindeki doğrudan etkisini doğrulama adına yaklaşık olarak 50 çalışma daha yapıldı ve şu ana kadar gerçekleşen sonuçlar, 1981 yılında Journal of Crime and Justice adlı dergide yayınlandı.

Daha önce benim çalışmalarıma katılmamış olanlar için önceki meditasyon kayıtlarımız; http://www.youtube.com/c/YaseminDeryaMetinRuhsalRehber

Not: Yoga matı, minder ya da sandalyelerinizi lütfen kendiniz getirin.

Yer: Maçka Demokrasi Parkı (Nişantaşı Mim Kemal Öke ve Taşkışla Caddesi Kesişim Noktası Girişi, Park içi merdivenlerini inince sol alan. Google Map’te Yasemin Derya Metin Meditasyon Alanı araması ile bulabilirsiniz)

https://goo.gl/maps/xnFa7zKqPys

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.