Şikayet Enerjisi

Şikayet Enerjisi

Yaşamımda uzunca bir dönem hiç farkında olmadan şikayet enerjisi içinde yaşamıştım. Şikayet edecek bir şeyler mutlaka bulurdum. Bu enerjinin içinde bir kısır döngü içinde olduğum bir zaman dilimi oldu. Sonra artık o enerjiden özgürleşmem gerektiğini fark ettim. Bu özgürlük alanına geçiş yaparken ikilemde kaldığım bir nokta oldu. Bu durumu görüp susarak yok saymalı mıydım yoksa değişim için eylem de mi olmalıydım? Bu sorular kafamda dolaşmaya başlamıştı. Meleklerle çalışma yaparken kendimi fark ettiğimde eyvah yine şikayete başladım dedim. Başmelek Ariel “şu an DÖF açtığını düşün şikayet ettiğini değil” dedi. Bununla Başmelek Ariel’in bana söylemek istediğini sizlere açıklayayım. Daha önce ISO çalışmaları yaptığımda her hangi bir uygunsuzluk tespit edilmesi durumunda doldurduğumuz Düzenleyici Önleyici Faaliyet formları vardı. Bir durumu dile getirme her zaman aslında şikayet enerjisi taşımıyordu. Şikayet enerjisi, sorumluluğu başkasına ya da sisteme atarak yapılan çözüm üretmek amaçlı olmayan sadece haklı görülmek adına yapılan anlatımlarda bulunuyor. Yaşanılan durumu çözmek adına bir sorunu başkasına anlatmak aslında olanı düzeltmek ya da hiç olumsuz bir durum gerçekleşmeden olayı önlemek için yapılan eylem olmuştur. Bu tarz niyette sorun odağından çözüm odağına geçilmiş olur. 04.09.2017
🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰 🥰

2 thoughts on “Şikayet Enerjisi

  1. Abide Tekelioğlu dedi ki:

    Şikayet etmenin beni güçsüzleştirdiğine dair bir inancım var. Bu yazınızla birlikte bu bir DÖF müdür değil midir diye düşündüm. Rahatsızlığımı dile getirirken çözüm için önerisi ya da bakış açısıyla eylem davet ederken ilk adımı kendim attığımı, gücümün yettiği yere kadar gittiğimi yetmediği yerde zamana bıraktığımı fark ettim. Çok teşekkür ederim.

    1. Yasemin Derya Metin dedi ki:

      İnsan olduğum bilincinde olup, sorumluluğu alıp sonrasında da ilahi yardım istemek her zaman için benim için kolaylaştırıcı oldu.

Comments are closed.

You may also like