Evlilikte Birey Olma

Evlilikte Birey Olma

Bugün gözlerimi açtığımda zihnimde beliren sosyal medya hesaplarını ortak kullanan eşlerin bunu yapmalarının uygun olmadığı bilişi oldu.

Ben üzerime düşen sorumluluğu yapıp bu yazıyı yazayım; sonrasında seçim size ait.

Evliliğin temeli saygı olmalı. Eğer ilk başlangıçta evliliğinizi saygı temelinde oluşturmadıysanız; şu andan itibaren saygıyı inşa edin. Saygı temelinde olan ilişkilerde güven sorunu ya da aldatma deneyimi olmaz.

Evlilik için Halil Cibran söylenilecek her şeyi şiirinde anlatmış. O şiiri yeniden saygı bilişi ile okuyalım.

Yeryüzüne birlikte geldiniz ve sonsuza dek birlikte yaşayacaksınız, 
Ölümün ak kanatları günlerinizi bölene dek birlikte olacaksınız, 
Tanrı’nın suskun anıları katına eriştiğinizde bile birlikte olacaksınız, 
Ama bırakın da bunca beraberliğin arasında biraz boşluklar olsun, 
Ve Tanrısal alemin rüzgarları esip dolanabilsin aranızda, 
Birbirinizi sevin, ama sevginin üzerine bağlayıcı anlaşmalar koymayın, 
Bırakın yüreklerinizin sahilleri arasında gelgit çalkalanan bir deniz olsun Sevgi 
Birbirinizin kadehini onunla doldurun ama aynı kadehe eğilip içmeyin, 
Ekmeğinizi bölüşün, ama aynı lokmayı dişlemeye kalkmayın, 
Şarkı söyleyin, dans edin, eğlenin birlikte, ama ikinizin de birer Yalnız olduğunu unutmayın, 
Çünkü lavtadan dağılan müzik aynı, ama nağmeleri çıkaran teller ayrıdır, 
Yüreklerinizi birbirine bağlayın ama biri ötekinin saklayıcısı olmasın, 
Çünkü ancak Hayat’ın elidir yüreklerinizi saklayacak olan, 
Hep yan yana olun, ama birbirinize fazla sokulmayın, 
Çünkü tapınağı taşıyan sütunlar da ayrıdır, 
Çünkü bir selvi ile bir meşe birbirinin gölgesinde yetişmez….

Ortak açılan sosyal medya hesapları daha önce yazdığım İsimlerin ve Varlığın yazısı ile bağlantılı bir alan. Evliliğin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için ayrı iki bireye ihtiyaç var. Sanal alemde bizim yarattığımız başka bir boyut gerçekliğimiz. Tek bir hesap oluştuğunda iç içe tek bir birey halinde kendinize yeni bir kimlik yaratırsınız. Bu da evliliğin dengesizleşmesine neden olur.

Eşinize güvenirseniz, eşinizde size güvenirse ne sosyal medya hesaplarınızı ne de özel evraklarınızı kontrol etme isteğiniz olmaz. Zaten birileri kontrol ettiği için kişi yapacağı eylemi yapmıyorsa o kişi fırsat bulduğu anda bu davranışı gerçek hayatta ya da özel hayatta yapacaktır. Bunu önleyemezsiniz. Kendi mutluluğunuz için ve eşinizin mutluluğu için evliliğinizde herkesin özgür birey olmasına izin verin. Eğer eşiniz size bu davranışı yapıyorsa da sizde evlilik içinde özgür birey olun. Elbette bunları yaparken sevgi odağında olun.

Evlilikte Özgür Birey Olma Çalışması

Aşağıda bulunan ho’oponopono çalışmalarının hepsini içinizdeki her şey tamamen arınana kadar tek tek yapın. Tamamen temizlendiğini Kas Testi ya da Sarkaç aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

“Evlilik içinde eşime ve kendime saygı duymama engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo”

“Eşime güvenmemi engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo”

“Eşimin bana güvenmesini engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo”

“Eşime inanmamı engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo”

“Eşimin bana inanmasını engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo”

“Evlilik içinde kendime birey olma iznini vermemi engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo”

“Evlilik içinde eşime birey olma iznini vermemi engelleyen tüm hatalı verilerim ve anılarım özür dilerim. Bu zamana kadar sizi arındırmadığım için lütfen beni affedin. Bana arınma fırsatı verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bana mucizelerin kapısını açtığınız için sizi seviyorum. Aloha, indigo”

İki meditasyonumuzla şifa alanı daha da derinleşsin.

 

Ömür boyu mutlu ve özgür olacağınız harika bir evlilik sizinle olsun.

01.06.2019

Spiritüel Rehber Yasemin Derya Metin

Evlilikte Birey Olma için 2 yorum

 1. Merhaba Yasemin Hanım,
  Bazan yapılan tüm çalışmalara rağmen evlilik birliğinde huzura erişemeyebiliyoruz. O zamanlarda kalbimin sesini duyamıyorum ve önümde 2 seçenek/seçim olduğunu sadece zihinsel olarak biliyorum. Seçim yapma eylemini gerçekleştirmeye korkuyorum çünkü:
  1) bu durum karmik olabilir ve bu karma dengelenene kadar sabır ile devam etmem tekamülüm için doğru seçim olabilir..
  2) bu durum karmik falan değil sadece benim alışkanlıklarımdan/bağımlılıklarımdan/korkularımdan özgürleşmek için bir fırsat olabilir ve tekamülüm için doğru seçim tahammüle devam değil şartları değiştirmek için fiziksel adımı nihayet atmak olabilir.

  Ama her ikisinde de hep ya 1 değil de 2ise veya ya 2 değil de 1 ise çelişkisi içinde kayboluyorum. İlahi doğrumu kalben hissedebilmek için çalışmalar yapıyor ve ilahi sisteme teslim oluyorum. Ancak huzur, güven, sevgi hislerine yaklaşamıyorum.

  Bu konuda söyleyeceğiniz birşey olursa sevgiyle dinlemek isterim.
  Teşekkürler iyi çalışmalar

  • Yasemin Derya Metin

   Ruhsallık yolculuğu dünyasal hayatımızın her anının huzur içinde olması demek değil. Var oluşumuzda kendimizin, dünyasal ve ruhsal ailemizin getirdiği ışık ve sevgi olmayan ne varsa arınması demek. Arınma esnasında her şeyi yaşayabiliriz. O an içinde önemli olan ne kadar ışık ve sevgi odağındayız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.